Bielizna termoaktywna – jak to tak naprawdę działa?

Przebywam w terenach podgórskich. Dla mnie pejzaż zielonych trójkątów za oknem, zamglonych o świcie, jest normą. To wcale nie oznacza nudy – gdy dosięgasz wzrokiem gór nie musisz mieć odbiornika telewizyjnego, starczy odrobinka uwagi. I mamy przedstawienie! Rankiem bywa, iż mgiełka wznosi się niby zasłona w teatrze. Powszechny jest sąd, iż górale umieją intuicyjnie przewidywać pogodę.
góry
Twórca: Matt Ming
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy wybieramy się po pieczywo na śniadanie lub po serniczek do ulubionej cukierni, możemy na tej metodzie polegać. Kwestia staje się poważniejsza, a nawet śmiertelnie poważna, gdy w planach mamy wycieczkę albo wyjście w góry. Wtedy sprawdzanie prognozy pogody to rzecz pierwszej wagi. Jednakże, nawet jeżeli prognoza była piękna, rozsądnie jest się odpowiednio przygotować. Każdy bystry, kuty na cztery nogi podróżny, będzie pamiętać o komfortowych butach oraz plecaku „kominie”. Dobrze by było jednak pamiętać także o praktycznym ubiorze. Najistotniejsza reguła jest taka, że należy ubrać się „na cebulkę”, więc tak, by było nam łatwo w razie konieczności rozebrać lub ubrać dodatkowe ubranie. Istotne jest także, by się zbytnio nie spocić. I tutaj przychodzi nam na ratunek sportowa bielizna”aktywna” - tu przykładowe ostatnio rekomendowane skarpety termoaktywne.

Jest ona osiągalna w postaci nawet jednorodnych kompletów termoaktywnych (tutaj zobaczysz znacznie więcej: termoaktywne komplety). Są to ciuchy z materiałów przyszłości. Struktura tej bielizny składa się z mikroskopijnych rurek, których zadaniem jest odparowywać pot ze skóry a jednocześnie doprowadzać powietrze do ciała. Jest to możliwe dzięki temu m.in., iż rurki z których jest wykonana materia przekrój tak duży aby przepuścić kropelki potu ale na tyle małe aby nie przepuścić malutkich cząstek pary.


W wolnej chwili

Dlaczego opłaca się wybrać kreację wojskową?

moro
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu/
Wojskowe akcenty można znaleźć w modzie od wielu lat. Wielu kobietom taka stylizacja przypadła bardzo do gustu. Z jakiego powodu dobrze jest wybrać stylizację militarną? Głównie dlatego, że styl militarny uwydatnia indywidualizm a także siłę charakteru. Dołącz do swojej stylizacji elementy wojskowe, a Twój strój szybko nabierze unikalnego charakteru. To idealny wybór, by dodać sobie pewności siebie albo uwydatnić ognisty temperament. Wojsko jest kojarzone z mocnymi zasadami, lecz styl wojskowy nie ma zupełnie nic wspólnego z zachowawczością. Zupełnie na odwrót, perfekcyjnie odróżni Cię w tłumie i zaznaczy Twój indywidualizm.

Zatem nie ważne czy ubieramy koszulki (ciuchy patriotyczne) termoaktywne czy skarpetki termoaktywne, rękawiczki termoaktywne czy też komplety termoaktywne - wszystkie w/w części garderoby muszą być ściśle przylegające do skóry (im ściślej tym skuteczniej ochraniają przed chłodem). Wówczas rureczki będą odprowadzały wilgoć na zewnątrz i „oddychać”.
2021/07/13, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.