Branża IT – z jakiego względu jest faktycznie doskonałym środowiskiem dla freelancerów, czyli wolnych strzelców?

Czasy, kiedy zdecydowana większość osób pracowała na etacie - przepisowe 8 godzin już dawno minęły. Dziś stosunek pracy się zmienił, gdyż musiał się przystosować do oczekiwań teraźniejszego rynku i pracownicy mają zdecydowanie bardziej elastyczne podejście do wykonywanych przez siebie zawodów. Rzeczywiście dużą popularnością cieszy się przede wszystkim freelancing.

freelancer
Twórca: markus spiske
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Freelancer, a więc wolny strzelec, samodzielnie wybiera i poszukuje dla siebie zleceń, współpracuje z reguły z kilkoma firmami, w oparciu o umowę zlecenie albo o dzieło. Czasami prowadzi też własną firmę, w ten sposób może np. wystawić fakturę.

Jeżeli demonstrowana w tym materiale kwestia to Twój konik - wyraź opinię (https://www.workservice.pl/praca/konsultant/wroclaw/) na jej temat. Twoje zdanie z pewnością dla redaktora się liczy.

Istotą tego rodzaju pracy jest fakt, że taka osoba nigdzie nie jest zatrudniona na stałe. Śmiało można stwierdzić, że współcześnie branża IT jest idealnym siedliskiem dla freelancerów.

Dlaczego?

Przede wszystkim ze względu na fakt, że taka specyfika pracy daje możliwość na wykonywanie jej zadaniowo, od konkretnego projektu do kolejnego.

Odnajdziesz tutaj bez dwóch zdań szczegółowe omówienie (https://www.bscav.eu/) takiego tematu, zatem należy je szczegółowo przeczytać. Poznasz wtedy wiele ciekawych informacji.

Przykładem może być między innymi praca programista. Firmy nie są już zmuszone obecnie zatrudniać programistów na stałe i konstruować etatów, co jest związane z wysokimi kosztami. Wystarczy, że nawiążą współpracę z freelancerem, jaki będzie pracował wówczas, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Tym sposobem, dana firma może poszukać specjalisty w całej Polsce i bez problemu wybrać osobę o największym doświadczeniu, znakomitych kwalifikacjach czy stosownych oczekiwaniach finansowych. Jest to rzeczywiście ciekawe rozwiązanie, atrakcyjne też dla pracowników IT, którzy mają możliwość współpracować z cenionymi firmami w całej Polsce nie ruszając się z własnego miejsca zamieszkania.

programista w pracy
Twórca: Sylvain Kalache
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Podsumowując, freelancer IT może mieszkać nawet w niewielkiej wsi, lub w zupełnie innym państwie, przenosić się kilka razy do roku, a to i tak nie oddziałuje na jego pracę - nie wierzysz? . Oczywiście, wolni strzelcy nie odnajdą się w każdej branży, ale IT zapewnia im faktycznie najlepsze ku temu warunki, w związku z tym nie można się dziwić, że tego rodzaju fachowcy coraz częściej decydują się na pracę na swój rachunek i rezygnują ze stałego etatu.

Ponadto IT generuje coraz większe zapotrzebowanie na usługi wolnych strzelców. Można przewidywać, że niebawem taki model pracy stanie się zdecydowanie bardziej popularny i coraz więcej pracowników będzie decydowało się na pracę w tym charakterze.
2020/07/02, 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.