Czy warto kupować skarpety wykonane z włókna bambusowego?

Do wytwarzania włókna bambusowego wykorzystuje się bambus. Roślina jest niebywale wydajna, ponieważ wzrasta bardzo szybko (przyrost wynosi nawet 1 metr w ciągu jednego dnia), bez względu na to w jakiej ziemi się znajduje. Wskazuje to również, że nie potrzebuje chemicznego nawożenia w celu udynamicznienia tego procesu i jest stosunkowo tani.

Pozyskiwanie włókna staje się więc przyjazne środowisku i ekologiczne. Niejeden producent skarpet wykorzystał pozytywne właściwości tego materiału, dlatego też coraz bardziej popularne stają się skarpety stopki bambusowe. Bambus jest silną konkurencją dla bawełny! Włókna, z których produkuje się skarpety bambusowe są nadzwyczaj dokładnie wybierane, z racji czego tkanina (zobacz wełna parzona na żakiet) jest bardzo miła w dotyku i delikatna. Należy dodać, że produkowane z niej części garderoby są gładkie i miękkie.
Twórca: Materiały prasowe
Warto zapamiętać, że skarpety bambusowe mają także właściwości bakteriobójcze. Utrzymują się one przez długi czas, nawet do 50. prania. Skarpety przepuszczają powietrze, dzięki czemu stopy są bez przerwy wentylowane, co gwarantuje ogromny komfort zmęczonym nogom. Producenci skarpet informują, że wilgoć jest wchłaniana i szybko odparowuje w przeciwieństwie do bawełny, w której wilgoć utrzymuje się i sprawia, że ubrania szybko stają się mokre oraz nieprzyjemnie ciężkie. Temperatura wewnątrz skarpety jest regulowana. W trakcie letnich, gorących miesięcy włókno jest o kilka stopni zimniejsze od panującej temperatury powietrza. Skarpety męskie i damskie wytworzone z tego materiału mają właściwości antyzapachowe, dlatego nawet po całym dniu spędzonym w obuwiu, przykry zapach nie jest już problemem. Zapewnia to nie tylko spokój stopom, ale także niesie ze sobą komfort psychiczny. Skarpety bambusowe po praniu bardzo szybko schną, co jest ich kolejną zaletą. Nie tracą również swoich właściwości. Włókno bambusowe nie wydziela zapachu, dlatego w czasie noszenia skarpet bambusowych nie spotkamy ze sztucznym zapachem materiału, który może być uważany za niekomfortowy. Skarpety i bielizna z włókna bambusowego będą również doskonałym zakupem dla osób, które biegają, gdyż szybkie wchłanianie i parowanie wilgoci jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport, ponieważ pot bez problemu uchodzi z ciała, co zmniejsza ryzyko przeziębień.


W wolnej chwili

Dla kogo są martensy? - zobacz na co zwracać uwagę

buty
Twórca: Philip Sheldrake
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Trendy outfit bywa przez każdego rozumiany w odmienny sposób. Nie dziwi więc to, że w każdym z następnych sezonów możemy trafić na zadziwiające dla nas samych trendy. Od pewnego czasu niesamowicie popularnym zabiegiem modowym jest dodawanie do stroju, nawet biurowego, zabawnych elementów.

Czy naprawdę warto zaopatrzyć się w skarpety bambusowe? Niewątpliwie warto. Skarpety męskie i damskie to nieoceniony podarek dla osób, dla których najważniejsza jest wygoda. Każdy skarpety producent poleca je także dla osób, które mierzą się z problemem wrażliwych stóp. Ceny takiego produktu nie są bardzo wysokie (skarpety można nabyć już za cenę nawet 10 złotych), a pozytywne właściwości materiału sprawią, że skarpety bambusowe przyniosą ulgę i uczucie komfortu, jakiego nie zapewni żadna inna tkanina.
2018/07/04, 10:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.