Jak dobrać dziecku odpowiednie buciki?

Dzieciom zaczynającym chodzenie dobrze jest ubierać obuwie z cholewką sięgającą nad kostkę. Trzewiki są istotne, gdyż maluszek ze słabo wykształconym zmysłem równowagi spaceruje w szczególny sposób. Dziecko umieszcza szeroko nóżki ze zgiętymi kończynami w stawach biodrowych oraz kolanach. Taka postawa ułatwia utrzymanie równowagi ciała. Dzięki sznurowaniu lub zapinaniu możemy buciki dobrze dopasować do nóżek maluszka (puszystych i szczuplejszych), co na pewno ułatwi mu poruszanie się.


buty dziecięce
Twórca: Sarah Joy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Półtrampki z wkładką skórzaną
Buty dla pociech, które zaczynają chodzić powinny mieć także należycie usztywnioną tylną część buta z tzw. zakładką, która wspomaga prawidłowe ustawienie stópki oraz zapobiega wykoślawianiu się butów. U dzieci specyficzne są wachlarzowato ustawione palce, stąd buciki muszą mieć rozległy czubek, jaki zapewni prawidłowe ułożenie stópki dziecka i swobodne poruszanie paluszkami. Cały but musi być mięciutki jak też elastyczny, a spody muszą łatwo się zginać. Sztywne spody narzucają nienaturalny krok – maluch przestawia nóżki niczym kaczka. Najlepsze są zatem lekkie i elastyczne spody, jakie wspomagają naturalny chód dziecka.

Potomkom, które są już ruchowo sprawne, np. 5-latkom można zakładać półbuty i buty dziecięce z zamkniętą piętą lub łożem dla pięty, to znaczy zagłębieniem pod piętą, utrzymującym ją w prawidłowym ustawieniu. 6-letnie dziewczynki mogą już wkładać balerinki. Dzieci w szkolnym wieku, o ile mają zdrowe stopy, mogą nosić buty sportowe dziecięce. Rodzice nieświadomi faz naturalnego rozwoju organu ruchu dziecka mogą się niepokoić śladem płaskiej stopy, który pozostawia malec na podłodze w łazience po kąpieli, jednakże u pociech do ok. 3–4 roku życia jest to naturalne.link do www farba zewnętrzna do drewna farba zewnętrzna do drewnaOkoło 4–5 roku życia zjawisko to ginie, a zatem nie jest defektem.


Klapki Basenowe American club z materiału piankowegoNoszenie obuwia po starszym rodzeństwie grozi kłopotami zdrowotnymi. Każde dziecko chodzi odmiennie. Buty dopasowują się do osobistych cech stópek maluchów. U dzieci ze skrzywieniami stóp obserwuje się zdeformowania, wykrzywianie bucików. Dzieci nie powinny więc nosić obuwia po starszym rodzeństwie bądź innych maluchach, aby ich stópki nie „odziedziczyły” defektów dawnych użytkowników.

Jeśli użyta w powyższym materiale retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu podobne posty - one odnoszą się do zbliżonej tematyki.

Pokrzywione obuwie może zaburzać prawidłowy rozwój nóg, a czasami całej postawy. Big star - klapki japonki

2020/11/25, 15:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.