Jak nas postrzegają?

To, co na siebie zakładamy, świadczy o nas. Sporo ludzi wierzy w takie przekonania, które mówią, że najważniejsze jest to, co osoba posiada wewnątrz – talenty, temperament. To naturalne, że tego typu cechy są istotne i powinny być szkłem, przez które postrzega się innych. Ale niestety rzeczywistość nie jest tak piękna.


buty
Twórca: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przedstawicielka płci pięknej, która zakłada atrakcyjne ciuchy, jakie oferuje na przykład aktualna kolekcja Zara, jest inaczej postrzegana w oczach ludzi niż ta, która zakłada frywolne tuniki sprzed paru dekad.

Dalej twierdzisz, że inni ludzie patrzą głównie na twoje cechy charakteru? Niełatwo jest porzucić taką naiwność i zacząć myśleć realistycznie. Oto niewielki eksperyment umysłowy, banalny, który zmieni twój sposób postrzegania. Dostajesz telefon od pracodawcy, u którego pragniesz dostać posadę. Co zakładasz na siebie przed udaniem się na te istotne spotkanie? Marynarka Zara? Estetyczne obuwie ze skóry? Trafny wybór odzieży. Jednakże nie wciągaj tych ubrań na siebie. Wdziej na stopy twoje modne tenisówki - Do tego wciągnij na siebie luźne jeansy i bluzę polarową, którą wdziewasz w zimniejsze dni. Jesteś zdziwiony? Dlaczego? Przecież rozmówca spojrzy w twoją osobowość i nie będzie patrzył na ciebie przez pryzmat ciuchów! To przecież płynie wprost z naiwności. Czy jesteś na tyle odważny, by przejść się na rozmowę o wymarzoną pracę w takich komfortowym, ale niezbyt eleganckim ubraniu? Mamy szczerą nadzieję, że nie, gdyż w obecnych czasach, gdy panuje kryzys gospodarczy, przyzwoitą robotę jest zdobyć naprawdę trudno…

Na biznesowe wydarzenia, takie jak opisana poprzednio rozmowa o przyjęcie do pracy, trzeba założyć estetyczne ciuchy. Poznaj produkty, jakie oferuje dla ciebie nowa kolekcja Zara. W projektach tej hiszpańskiej firmy zawsze będziesz czuć się pewnie, a ludzie będą odbierać cię przychylni.
Zainspirowane przez: domodi
2018/08/29, 16:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.