Jak wybrać prezenty, które faktycznie będą najbardziej sensownie wybrane? Czy książka jest prezentem na lata, do którego z chęcią wracamy?

Jakie prezenty są najlepsze? Czy tego rodzaju, jakie są jednorazowe, typu kwiaty, a mają podkreślić uroczystość chwili? A może bardziej na lata, które są wartością samą w sobie? Większość z nas rzeczywiście wybierze tę drugą możliwość, gdyż każdy lubi dostać coś, do czego jest w stanie powrócić po latach oraz radować się tym na nowo. Tego typu prezenty można wyszukać w księgarni, gdyż książka to coś, do czego warto wrócić, czasem w najmniej oczekiwanym momencie.


linux komendy
Twórca: Creative Technology
Zainspirowane przez: Creative Technology
lawendowe pole
Twórca: annieo76
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Weźmy np. książkę Lawendowe Pole pisarki Joanny Posoch. To poradnik dla dla każdego człowieka, który ma dosyć już życia w mieście i pragnie zamieszkać na wsi. Pisarka oferuje rady, jak sobie tam poradzić, na przykład jak uprawiać zioła, żeby funkcjonowanie na wsi rzeczywiści nam się podobało, a nie było źródłem frustracji. W podobnym sensie możemy opisać- komentarz z strony


Atlas ptaków, co oznacza publikację, dzięki której w czasie zwyczajnego spaceru będziemy mogli rozpoznawać różnorodne ptaki. To niezwykle interesujące zajęcie, chociaż na co dzień zabiegani oraz zmęczeni nie widzimy tego rodzaju możliwości.


atlas ptaków
Twórca: liketearsintherain's buddy icon
Zainspirowane przez: www.flickr.com
Jak nadchodzi weekend to jesteśmy w stanie się tym zainteresować, a kiedy mamy tego typu atlas na półce to to takie zadanie stanie się bezproblemowe do wykonania. Jak książkowe prezenty to faktycznie klasyka, czyli książki, jakie zapisały się w dziejach literatury, dobrze je znać i mieć na półce. Dobrym przykładem jest Paragraf 22. Lecz tego rodzaju prezenty mogą być czysto użytkowe, nie tylko tego rodzaju co będą mogły przetrwać próbę czasu, lecz w określonym momencie przez kilka lat stanowić będą obowiązkową pomoc. Bardzo dobrym przykładem jest książka Linux komendy. To książka z dziedziny wiedzy, jaka bez przerwy się zmienia, więc nie można powiedzieć, że przykładowo za 10 lat z takich książkach będzie na pewno obowiązująca. Z tego powodu tego rodzaju książki są bardzo dobrym prezentem dla osoby, która zajmuje się takimi kwestiami w obecnym momencie i na pewno taka pozycja będzie dla niej ogromnym wsparciem- dodatkowe informacje.


Ale czy przetrwa dany okres czasu? To zależy od tego, o jakiego rodzaju dziedzinie mówimy, bo w tym przypadku, jak powiedzieliśmy już wcześniej, to w sumie niemożliwe, lecz w wielu innych sytuacjach jest to prawdopodobne. Na pewno tak jest w przypadku umiejętności, w których nie zmieniają się reguły oraz określone techniki. Jak więc widać prezenty trwałe oraz na lata, jak książki, to najlepszy sposób, ażeby obdarować solenizanta w coś, co zostanie z nim na zawsze, a i może będzie przydatne w następnych latach. Do takich prezentów powraca się z sentymentem, ale i w kwestiach praktycznych, gdy określona książka będzie przydatna oraz pomocna.
2019/09/06, 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.