Jak zatroszczyć się o męskie włosy? O jakich sprawach każdy mężczyzna powinien pamiętać? Co jest najbardziej istotne?

Dosyć częstym problemem mężczyzn jest układanie dłuższych włosów. Już od paru sezonów najbardziej modne są fryzury, gdzie boki oraz tył obcinane są krótko, natomiast góra jest pozostawiona przedłużona. Przy tego rodzaju strzyżeniu niezbędna jest pielęgnacja włosów oraz ich codzienne układanie.

fryzury męskie krótkie boki i tył
Twórca: ForElite.pl
Zainspirowane przez: ForElite.pl
A najbardziej często męskie włosy są sztywne, więc nie jest to za bardzo proste. Najbardziej istotny jest w tej sytuacji właściwy szampon, musi być nawilżający. Będzie on zmiękczał włosy, staną się one bardziej podatne na układanie. Jak nie będziemy o tym pamiętać może się wydarzyć, że włosy staną się przesuszone, a więc szorstkie w dotyku. Odnosi się to również do włosów kręconych czy falowanych, czy tego typu pomysłów, jak fryzury męskie krótkie boki i tył. Dosyć ważnym błędem jest stosowanie pianki, ponieważ jeszcze bardziej wysusza włosy, co osłabia ich kondycję oraz utrudnia układanie.

Obecnie niełatwo o porządne i wiarygodne omówienie (http://skalnik.pl/buty/salewa) w kontekście prezentowanej kwestii, jednak jeśli chcesz takie zobaczyć, to zwyczajnie wejdź na ten link!

Jeśli chcemy łatwo unieść dłuższe włosy do góry, to najlepiej sprawdza się do tego celu silnie utrwalająca pasta lub żel.

Łatwiej ją użyć, gdyż należy po prostu nanieść ją na wilgotne włosy oraz wysuszyć. To wpływa na to, iż mogą one uzyskać strukturę i staną się bardziej podatne na modelowanie. Jak jednak fryzura charakteryzuje się dosyć długą górą, to obowiązkowo trzeba będzie tapirować włosy od nasady i utrwalić je dobrym lakierem. Tapir może utrzymać dosyć niesforne i zbyt cienkie włosy, jednocześnie dzięki temu zabiegowi będzie ich jakby więcej, bo optycznie zwiększa się ich objętość. To idealne wyjście dla włosów które mogą wypadać, bo dosyć często góra jest wtedy silnie przerzedzona.


W wolnej chwili

Jaką biżuterię wybrać dla starszej kobiety, a jaką dla pracującej pani?

kolczyki srebrne
Twórca: Ballin
Zainspirowane przez: Ballin
Właściwy dobór dodatków wielokrotnie mówi o wyjątkowości powszedniego ubioru. Dobrze wyselekcjonowana biżuteria zaakcentuje nie tylko pełny wygląd pani, lecz także podkreśli prawidłowo sporządzony makijaż i podkreśli rysy twarzy.

jak układać włosy męskie
Twórca: Jordon B
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
A jak układać włosy męskie innego rodzaju? Jeżeli mamy włosy kręcone, a chcemy mieć fryzurę bez fal oraz loków, to przed ich ułożeniem wyprostujemy włosy prostownicą. Na pewno prościej będzie wtedy nad nimi zapanować. W innym przypadku, kiedy włosy są proste, a chcemy, by były w tak zwanym „artystycznym nieładzie” najbardziej korzystnie jest zakręcić końcówki włosów lokówką lub prostownicą. Staną się one w takiej sytuacji bardziej podatne na modelowanie. Do wykańczania fryzury najbardziej odpowiedni będzie lakier, pozwoli on zachować objętość oraz kształt na dłuższy czas.
2021/03/05, 08:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.