Jaki telefon komórkowy nabyć dla seniora?

Nasi rodziciele jak też dziadkowie przyzwyczajeni są do tego, że telefon służy do rozmów na odległość. Zwyczajowo w domu był jeden aparat telefoniczny – wiszący bądź stojący, w pełni analogowy albo z małym wyświetlaczem jak też – co najwyżej – ruchomą słuchawką.
Drink Mint Julep
Twórca: FuturePR
Zainspirowane przez: FuturePR


Świat się jednakże odmienił. Dziś telefony to w zasadzie w pełni oddzielne, funkcjonalne, podręczne komputery, które oferują setki nadzwyczajnych działań oraz zastosowań. Wzrost potencjału wiąże się jednak z poziomem skomplikowania. Obsługi smartfona musimy się nauczyć, a nauka owa może być czasami bardzo mozolna.


Czym winna się cechować dzisiejsza komórka dla seniora? Możemy przyjąć, że najistotniejszymi cechami będzie łatwość obsługi, a więc duże przyciski, czytelny wyświetlacz a także nieskomplikowany interfejs. Do tego ważne mogą się okazać ponadprogramowe funkcje, tj.: latarka, klawisz SOS, żywotność akumulatorka oraz trwałość całej konstrukcji. Możność sprawnego wybrania numeru, (w przypadku gdy opcja wyboru z numerów zapisanych w pamięci nie wchodzi w grę) posiada znaczenie priorytetowe, i tak jest np. komórkach ze strony maxcom.pl/produkty/telefony-komorkowe-z-klapka. Wielkie przyciski pozwalają na bezproblemowe odczytanie umieszczonych na nich symboli. Warto rozważyć zakup telefonu wyekwipowanego w podświetlane guziki.


Komórka dla seniora, taka je te na stronie , nie będzie gadżetem i właściwie nie będzie służył do oglądania filmów a także zdjęć. Z tego względu wielkość ekranu nie ma tutaj istoty.
Ważniejszy jest jego kontrast oraz stosowna kolorystyka (rekomendowane barwy to pomarańcz oraz żółć), dzięki której wyświetlane informacje będą bardziej czytelne. Wyświetlacz powinien gwarantować (jedynie i aż) odczytanie wpisanego albo dzwoniącego numeru. Może to być przykładowo telefon klapka.
2019/06/02, 19:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.