Krótka charakterystyka najczęściej używanych przez jubilerów szlachetnych kamieni.

Kamienie szlachetne od dawna są obiektem pożądania niejednej osoby. Były i w dalszym ciągu są one noszone jako biżuteria, lecz dużo ludzi zaczęło je również traktować jako świetną lokatę kapitału. Poza tym dla niektórych kamienie szlachetne są również źródłem niezwykłych właściwości i mocy, dzięki czemu ich popularność cały czas rośnie. Obecnie chętniej używanych kilkadziesiąt różnych kamieni szlachetnych, w tym najbardziej cenne z nich, czyli szafiry, rubiny i diamenty.


śliczny szafir
Twórca: Tim Evanson
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szeroko wykorzystuje się je w jubilerstwie, przy produkcji kolczyków, pierścionków i innej biżuterii. Niekiedy na pierwszy rzut oka są trudno rozpoznawalne i nie są podobne do pięknych, błyszczących kamieni które można zobaczyć w sklepach jubilerskich, dopiero po odpowiedniej obróbce objawia się ich całe piękno - a sposobów na ich obrobienie jest naprawdę dużo, o czym przekonać się można sprawdzając propozycję przeróżnych jubilerskich firm. Kamienie szlachetne mogą też być doskonałą formą lokaty kapitału, choć aby w nie inwestować trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i nie bać się pewnego ryzyka, które może się z tym wiązać. Zobacz: kamienie szlachetne.

Jednym z bardziej cenionych szlachetnych kamieni jest ametyst, lubiany szczególnie za swoją wspaniałą, fioletową barwę, którą zawdzięcza niewielkiej domieszce glinu i żelaza. Złoża tego minerału pojawiają się w licznych krajach na świecie, w tym także spotkać go można w niewielkich ilościach na terenie Polski. Ametyst to ceniony kamień wśród jubilerów, a elementy biżuterii oparte na właśnie tym kamieniu charakteryzują się przepiękną urodą, a co za tym idzie zainteresowaniem pań ceniących oryginalność i niepowtarzalny styl. Z kolei oliwin to kamień, którego kolorystyka jest najczęściej zielona, chociaż zdarzają się również inne odcienie, nawet dochodzące do czerni. Więcej dla zainteresowanych tematem: zobacz to.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe opracowanie (https://ratowniczy-sklep.pl/koszulki-polo-ratownictwo-medyczne/), które również na pewno Cię zaabsorbuje.piękny duży szmaragd
Twórca: greyloch
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kamień ten także jest dość chętnie używany w jubilerstwie, wydobywany jest w kilku krajach na świecie, a jedne z najpiękniejszych okazów można znaleźć na Dolnym Śląsku. W przyrodzie istnieje kilka rodzajów oliwinów, które się różnią właściwościami oraz składem chemicznym, z tego też powodu zastosowanie ich jest dość duże, zależnie od tego, którą odmianę prezentują.
2020/10/21, 08:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.