Który Nikon będzie dobrym zakupem? Mały poradnik dla wybierających lustrzankę - radzimy co warto wybrać

Na rynku znowu ukazały się najnowsze aparaty w segmencie lustrzanek. Tym razem przyjrzyjmy się przedsięwzięciom Nikona, rozpoczynając od kosztownego – pełnoklatkowego aparatu D800, który od swojej premiery konkuruje z EOS 5D Mark III Canona o zbliżonych parametrach użytkowych.


aparat nikon
Czym odróżnia się lustrzanka cyfrowa Nikona? To, co jest rewolucyjnym rozwiązaniem to matryca typu CMOS o rozdzielczości 36,3 MP, która wyśmienicie zdaje egzamin w zakresie fotografii studyjnej i reklamowej, zapewniając użytkownikowi maksymalną jakość obrazów. Następnym, choć niezaprzeczalnie jednym z największych atutów wybranego modelu jest możliwość redukowania szumów, który sprawdza się nawet przy wysokim ISO. Potwierdzeniem są testy wykonywane na dwóch aparatach, które dobitnie pokazują, że w tym zakresie lustrzanka Nikon D800 nie ma sobie równych i można nią wykonywać dobre zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu.
Ostatnim punktem programu jest nowoczesny autofocus, pozwalający na kreowanie obrazów różnej ostrości i z niespotykaną dotąd głębią kolorów.

Kolejny aparat cyfrowy Nikon należy do produktów niższej klasy niż poprzednik. Niemniej jednak typ D7100 to całkiem porządna i profesjonalna lustrzanka, którą wyposażono w matrycę typu CMOS o wysokiej rozdzielczości 24,1 megapikseli oraz ulepszony system autofocus. Korpus nie posiada optycznego filtru dolnoprzepustowego, co ma sprzyjać lepszemu wykorzystaniu funkcji matrycy oraz pozwala uzyskać przewidywaną ostrość zdjęć, nawet przy ich wysokiej rozdzielczości.

Dodatkowo obudowa i podzespoły wykonano z najlepszej klasy tworzyw, co sprawia, że aparaty Nikon D7100 są niepodatne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz kurzu. Jednym z największych minusów aparatu jest słaba praca systemu autofocus w czasie filmowania, stąd model nie może być używany do nakręcania dynamicznych ujęć. Posiada, z kolei, większy zakres czasu nagrywania niż podobny sprzęt tej klasy oraz dwa sloty SD, umożliwiające fotografującemu rejestrowanie dużo dłuższych filmów.

nikon-zdjęć
Ostatni, a równocześnie najtańszy z porównywanych aparatów to Nikon D5200, dedykowany amatorom filmowania. Lustrzanka została wyposażona w matrycę CMOS (rozdzielczość 24,1 MP) oraz nowoczesny procesor EXPEED 3, umożliwiający natychmiastowe przetwarzanie obrazów. Nikon D5200 może się też poszczycić ruchomych wyświetlaczem LCD oraz możliwością rejestrowania zdjęć D-Movie w rozdzielczości 1080p. W czasie nagrywania możemy wybrać kilka programów tematycznych, automatycznie dostrajających sprzęt do naszych potrzeb, jak nowoczesną funkcję D-Lighting.
Wypróbowanym pomysłem jest też 39-polowy autofocus, który umożliwia osiągnięcie oczekiwanej ostrości obrazów w momencie przejścia trybu zdjęć na tryb filmowania. Z uwagi na na zaawansowaną funkcjonalność, Nikon D5200 plasuje się wysoko na liście wśród profesjonalnych aparatów dla amatorów i choć droższy może rywalizować z aparatami różnych producentów.

Lustrzanki cyfrowe Nikona nie obniżają standardów i cieszą się dużym uznaniem wśród fotografujących.

Jeżeli podoba Ci się analizowany artykuł, kliknij ten odnośnik - na pewno także warto zobaczyć także (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-120-Przecieki-o-OnePlus-7T-i-7T-Pro/126) kolejny interesujący materiał!

Solidnie zbudowane, wyposażone w ciekawe funkcje oraz ciągle niezawodne aparaty to najlepszy sprzęt dla profesjonalnych fotografików.
Twórca: S.S.
2022/08/06, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.