Najnowsze kamery sportowe

Ostatnio bardzo często można spotkać w sieci nagrania filmowe, przedstawiające na przykład powietrzne akrobacje snowboardzisty czy ekstremalny zjazd na rowerze. Charakterystyczną cechą tych filmów jest jednak ich punkt widzenia – na materiałach tego typu obserwuje się otoczenie niejako oczami zawodnika. Taki rezultat uzyskuje się jedynie za pomocą odpowiednich urządzeń, które przymocowuje się do stroju lub części ciała sportowca.
Kiedyś byłoby to niewykonalne, jednak na chwilę obecną stało się wykonalne z uwagi na wszechobecną miniaturyzację różnorodnych sprzętów. Dotyczy to również urządzeń służących do rejestrowania filmów. Dzięki tego rodzaju innowacyjnym rozwiązaniom można uzyskać nie tylko ciekawy materiał ze swoich dokonań. W ten sposób tworzy się też nowoczesne transmisje wydarzeń sportowych, które ogląda się o wiele przyjemniej niż gdyby były pokazane wyłącznie z jednej perspektywy.

Dualpix HD720p Emotion Webcam
Twórca: 4Press.pl
Zainspirowane przez: 4Press.pl
Charakter kamery zależeć będzie przede wszystkim od uprawianej dyscypliny sportowej. Ogólnie jednak nagminnie przeszkodą są wysokie koszty. Obecnie wybór urządzeń tego rodzaju jest tak duży, że niemal każdy będzie mógł odszukać coś na własną kieszeń. Kamery na kask mogą być różnorodne, zależnie od charakteru sportu. Strona internetowa tutaj: . Wiele zależy bowiem od prędkości, a co najważniejsze od siły wstrząsów, jakim poddawane jest urządzenie. Następnym ważnym parametrem jest wodoszczelność kamery. W przypadku nagrań tworzonych pod wodą jest to cecha niezbędna. Czasami jednak zdarza się, że urządzenie odznacza się wodoodpornością na głębokości do jednego metra, co również bywa bardzo przydatne.

Kamery sportowe wytwarzane są przez wiele firm. Bywają wśród nich na przykład tacy potentaci jak firma Sony. Działają jednak również firmy specjalizujące się jedynie w wytwarzaniu kamer sportowych. Należy do nich między innymi firma Drift, która z czasem stała się niewątpliwym gigantem w tej branży. Produkowane przez nią kamery z serii Drift HD odznaczają się znaczną trwałością, a co najbardziej istotne pozwalają na nagrywanie filmów w jakości HD. Nadają się również do różnych dyscyplin sportu.

Poznaj też bezzałogowca GoPro Karma, pod adresem: camonboard.pl/dron-gopro-karma.


W wolnej chwili

Zastosowanie kamerek w dyscyplinach sportowych

Na dzień dzisiejszy coraz większa liczba osób zajmuje się uprawianiem sportu. Są to różnego rodzaju sporty indywidualne oraz drużynowe. W przypadku dyscyplin indywidualnych występuje chęć albo konieczność starannego zarejestrowania przebiegu zawodów. Konieczność pojawia się przykładowo w sytuacji przekazów w telewizji. Fani tego rodzaju przekazów często zastanawiają się, jaką metodą transmitowany jest obraz na przykład z bolidu Formuły 1 lub z poziomu nart skoczka narciarskiego. Zdziwienie powodują również nieraz nagrania, gdzie występuje widok z powietrza, a do tego ze zbyt małej odległości jak na samolot czy śmigłowiec. Sekret tego rodzaju przekazów tkwi w odpowiedniej technologii. Wysokiej jakości sprzęt do nagrywania obrazów posiada bowiem obecnie wielkie możliwości. Filmy tworzone są w takich warunkach i okolicznościach, jakie jeszcze kilka lat wcześniej były przeszkodą nie do pokonania.
2019/10/21, 08:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.