Niebywała sprawa dla wszystkich fanów różnej muzyki - plakaty i obrazy swoich idoli

Dla wielu niepojęte, dla innych osób zupełnie naturalne. Czym jest uwielbienie dla ulubionej gwiazdy: aktora czy muzyka, dokąd sięga granica tej fascynacji, i czy można to traktować jako coś normalnego? Pewnie, ale w pewnym wieku może to przybrać rozmiary niebotyczne, wręcz histerii, bezgranicznego, bezkrytycznego uwielbienia. Do takiej osoby nie docierają sygnały racjonalne, pojedzie za swoją gwiazdą wszędzie, będzie go bronić zawsze, tak jakby ta osoba była nieskazitelna.


płyty jako prezenty
Twórca: Anita Hart
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dla ludzi, którzy nie czują i nigdy nie odczuwali takiego stanu, ukochanie na przykład takich osób jak Elvis Presley jest, co najmniej dziwne. Ludzie w takiej sytuacji traktują artystę jak nadczłowieka, który stoi wyżej od wszystkich, co daje jej nietypowe przywileje, bo więcej wie, widzi, czuje, więcej ma przymiotów niż inni ludzie.

Nie wahaj się - w poszukiwaniu zajmującego Cię tekstu kontynuuj klikanie w kolejne linki. W końcu zapewne znajdziesz coś ciekawego.

Gdy dochodzi do wylewania emocji tak naprawdę nie ma granic, można – jak w tym wypadku – bezgranicznie kochać lub zapiekle nienawidzić.


Takie ukochanie jest mocno widoczne wśród nastolatków. Czy to rock, metal lub rap plakaty i obrazy (zobacz promocje na rafał olbiński obrazy) (poduszki dla metala) powieszone są na ścianach w ich pokojach, nieważne – czy to rock, metal, rap opaski noszą na głowach , w zeszytach znajdują się teksty i zdjęcia ulubionego artysty. W tematach między nimi przewija się ciągle ukochana osoba. Trzeba przyznać, że najbardziej emocjonalnie do tego podchodzą nastolatki.

Aktualna gwiazda – Justin Bieber, jest osobą ich fascynacji, jest wręcz bożkiem, do którego modliłyby się, gdyby mogły. To nie rock, metal czy rap, ale pasy (pasy rap) z jego podobizną noszą. To lekki pop, lecz młoda gwiazdka zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak, któremu przydałaby się lekcje dobrego wychowania. To zresztą marketing, biznes, dobrze sprzedają się, podobnie jak w rocku, metalu czy rapie, poduszki, pościele, ubrania i gadżety z jego podobizną.


Można powiedzieć, młody wiek, z tego się wyrasta, ale czy na pewno? Czy przypadku Michaela Jacksona czy omawianego wcześniej Elvisa Presleya nie nauczyły nas, że ukochanie tłumów dla jakiegoś artysty nie wie co to wiek? Podobnie mogą go kochać zamożni i biedni, czarni i biali, kobiety i mężczyźni. Wychodzi na to, że mamy wrodzoną potrzebę pokazywania swojego uwielbienia dla innej osoby, która jest niedostępna, a w jakiś sposób wyraża nasze uczucia.
2020/04/16, 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.