Parę dobrych rad dla biorących ślub

Ślub i wesele powinny na pewno cieszyć. Normalnie przygotowania są tak męczące, że przysłaniają tę szczęśliwą i najistotniejszą stronę. Jak spokojnie przetrwać przygotowania weselne?

obrączka - wesele

Idealna sytuacja to taka, jeśli da się rozpocząć weselne plany w dużo wcześniej. Rok to dobry czas, ale w w krótkim czasie również można ze wszystkim zdążyć. Dobrze zacząć od sporządzenia schematu działań i zadać sobie kilka ważnych pytań.

Jak duże ma być przyjęcie?


To najważniejsza decyzja. Czasami najlepszym sposobem jest wystawny obiad dla gości i wylot w podróż poślubną. Nasza tradycja jednak jest związana z głośnym weselem, ale nie musi być na 200 osób. Trzeba przygotować listę potencjalnych gości, określić, czy impreza ma być głównie rodzinna, czy właśnie młodych ludzi? Ta wiedza pozwoli poznać przewidywane koszty i zorientować się, czy potrzeba dużej sali.

Kiedy zacząć przygotowania?

Najlepiej nie zwlekać z wynajmowaniem sali i kościoła. Jeśli chodzi o ślub (suknie ślubne warszawa praga) cywilny, nie da się rezerwacji terminu dużo wcześniej, ale wszystko jest zależne od zasad USC w danym mieście – obowiązkowo należy poznać zasady. Sale zwykle trzeba rezerwować z dwuletnim wyprzedzeniem, jednak kontrolując wolne terminy, można spodziewać się, że inny termin się zwolni.

ślub
Twórca: TLC
Zainspirowane przez: TLC
Jeżeli już zarezerwujemy termin ślubu, spokojnie można rozpocząć poszukiwania idealnej sukni. Jeżeli zamierzamy szyć na wymiar, to zajmie więcej czasu. Warto wziąć pod uwagę to, że dobre krawcowe mają grafik wypełniony po brzegi.

Ważne szczegóły


Ważne jest działanie z wyprzedzeniem. Zaproszeń nie powinno się odłożyć na koniec – lepiej wydrukować je na długo przed datą ślubu. Podobnie należy działać, jeżeli młodej parze marzy się idealna fotografia ślubna w Łodzi, w takim wypadku dobrych fotografów wynajmuje się ponad rok wcześniej.

Koniecznie trzeba wybrać między kapelą a DJ’em. Chociaż przyjęło się, że na weselu muzyka najczęściej jest na żywo, imprezy dla młodych ludzi świetnie sprawdzają się z oprawą dobrego DJ’a.
Zainspirowane przez: kamila-kedziora.com
Twórca: S.S.
2022/08/09, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.