Ład jest głównym elementem istnienia wszystkich ludzi

Życie jest zbyt skomplikowane, więc układamy wiele spraw, jak nam pasuje, jak łatwiej. Można nazwać to generalizacją, kiedy za wszelką cenę chcemy coś ułożyć, można nazwać to też mianem zapanowania nad porządkiem rzeczy. Z jednego, jak i drugiego rozwiązania wyjawia się pewna oczywistość, która mówi nam, że nieistotne, jak i co, lecz zawsze będzie wszystko segregować i nazywać. Taką już mamy bowiem naturę. Ciężko sobie wyobrazić pracę całych ludzkich organizmów: państwa, miasta, organizacji bez pewnych ustalonych schematów. Gdyby nie nazewnictwo nie istniałyby nazwy ulic, nie byłoby rejestracji, przez co odróżnialibyśmy auta po kolorach i znakach szczególnych (zarysowania, uszkodzenia).


koncert
Zainspirowane przez: http://www.morguefile.com/
Od uporządkowania nie jest też wolna przyroda, przecież pośród zwierząt każdego gatunku istnieje uporządkowanie, której żadne zwierze nie zamierza zaburzać. Zwierzęta ze swojej natury są mniej skomplikowani od ludzi, więc nawet nie przejdzie im przez myśl, że coś można zrobić inaczej. Popatrzmy na domowego kota: on żyje, żeby polować, myć się i spać. Nie zdarza mu się myśleć, że mogłoby być inaczej (choć tak naprawdę nie wiemy, co ma w głowie).


Upraszczamy sobie świat przygotowując atlasy, układamy książki na półkach, a ci co pracują w urzędach zarządzają na co dzień ogromną masą dokumentów, z których każdy dokument musi znaleźć się w ogólnym uporządkowaniu. Porządek istnieje w muzyce, jest rock, metal, rap, w portfelu (oferta portfeli muzycznych) – są przecież kieszeń na banknoty, kieszonka na bilon i miejsce na karty.

Zajrzyj do wpisu, który jest pod podanym linkiem oraz czytaj więcej pisanie ikon na zamówienie na ten temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie czekaj!

Nawet to czy nosimy przypinkę rockową, metalową czy rapową (przypinki muzyczne dla każdego fana) określa porządek, to czego słuchamy, to, co ma określać naszą spójną osobowość. Słuchając rocka, metalu czy rapu na smyczy trzymamy psa, nad którym możemy panować, panujemy nad nim, wprowadzamy do jego życia reguły, których musi przestrzegać. Porządek dla niego, jak i dla nas jest bezpieczny – on potrzebuje pana, my możemy mu zapewnić opiekę i bezpieczeństwo. To wzajemne przestrzeganie porządku przynosi same korzyści.
2020/10/23, 10:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.