Postawienie na lustrzankę cyfrową wiąże się z określeniem wysokiej sumy

Postawienie na lustrzankę cyfrową kojarzy się z określeniem sumy jaką chcemy przeznaczyć na swoje cyfrowe cacko. Rozbieżności w kwotach bywają dość szerokie - za kilkanaście megapikseli i naprawdę wysokiej jakości obiektyw stawka fotograficznej lustrzanki może spokojnie sięgnąć dziesięciu tysięcy złotych.
lustrzanka
Twórca: nubobo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wymienione parametry sprzętowe okazują się, w świecie profesjonalnych fotografów – z długimi „lunetami”, a`la lornetka – do koniecznych - nawet banalnych. Tendencja pokazuje że aparaty fotograficzne to nie tylko zamontowywane obiektywy do ciężkich sprzętów. Czternaście, a nawet więcej mega pikseli pojawi się w aparacie w delikatnym sprzęcie, który spokojnie możemy trzymać w palcach (nie w całych dłoniach) pstrykając zdjęcie krajobrazowe, z bliskimi czy postaci poruszającej się.


W wolnej chwili

Czy zdjęcia mogą sprawia jakiekolwiek problemy? Zależności między umiejętnościami, talentem oraz zakupem konkretnego sprzętu.

aparat Canon
Twórca: Alexandre Dulaunoy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wraz z postępem technologii rozwija się też sprzęt dla fotografów. Jednocześnie jesteśmy w stanie zaobserwować trend na mianowanie się przez nastoletnich amatorów fachowcami przez to, że rodzice podarowali im nowy sprzęt. Często od razu zaznaczając, że taki wydatek paru tysięcy PLN ma się zwrócić. Co charakteryzuje więc odpowiedniego fachowca?


Z drugiej strony długaśne obiektywy oznaczają dodatkowe „kilogramy” do dźwigania. W najbardziej kosztownych propozycjach jest to nawet kilka razy cięższy sprzęt niż w sytuacji codziennego aparatu fotograficznego. W tym miejscu sprawa tyczy się detali - dyskusji podlegają takie rzeczy jak odmiana przetwornika, ogniskowa czy możliwość nagrywania filmów wysokiej jakości. Niewielkie dla laika różnice w wskaźnikach oznaczają kolejne tysiące złotych, które profesjonaliści wkładają w swoje sprzętowe cacko. W ich przypadku chodzi o kolejne – nieznane dla amatorskich fotografów – funkcje: autofocusy, złącze z telewizją dobrej
lustrzanka
Twórca: See-ming Lee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
rozdzielczości, pokazywanie klisz zdjęć na miejscu. Rozpatrywany jest też dodatkowy… obiektyw.


Obok pierwszorzędnych parametrów warto podjąć temat kart pamięci w lustrzankach. W coraz mocniejszych sprzętach traktowana jest jako pewnik. Ileż razy można zauważyć fotoreportera, a konkretniej kamerzystę, który dysponuje kilkoma kartami pamięci? Rozwój techniki audiowizualnej wymusza na producentach kart tworzenie coraz bardziej chłonnych wkładanych dysków pamięci.

Bez właściwej, nawet dodatkowej jeśli potrzeba, karty pamięci , nawet polecana lustrzanka cyfrowa świata okaże się bezużytecznym, ewentualnie chwilowo atrakcyjnym gadżetem. Brak niezbędnego dla pomieszczenia wielkich plików zdjęć miejsca to także brak opcji zrobienia zdjęcia. Po prostu: nie zaopatrzysz się w kartę - z twoim cackiem nie poszalejesz.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.