Postawienie na lustrzankę cyfrową wiąże się z określeniem wysokiej sumy

Postawienie na lustrzankę cyfrową kojarzy się z określeniem sumy jaką chcemy przeznaczyć na swoje cyfrowe cacko. Rozbieżności w kwotach bywają dość szerokie - za kilkanaście megapikseli i naprawdę wysokiej jakości obiektyw stawka fotograficznej lustrzanki może spokojnie sięgnąć dziesięciu tysięcy złotych.
lustrzanka
Twórca: nubobo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wymienione parametry sprzętowe okazują się, w świecie profesjonalnych fotografów – z długimi „lunetami”, a`la lornetka – do koniecznych - nawet banalnych. Tendencja pokazuje że aparaty fotograficzne to nie tylko zamontowywane obiektywy do ciężkich sprzętów. Czternaście, a nawet więcej mega pikseli pojawi się w aparacie w delikatnym sprzęcie, który spokojnie możemy trzymać w palcach (nie w całych dłoniach) pstrykając zdjęcie krajobrazowe, z bliskimi czy postaci poruszającej się.


W wolnej chwili

Czy zdjęcia mogą sprawia jakiekolwiek problemy? Zależności między umiejętnościami, talentem oraz zakupem konkretnego sprzętu.

aparat Canon
Twórca: Alexandre Dulaunoy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wraz z postępem technologii posuwa się do przodu również osprzęt dla fotografów. Równocześnie możemy zaobserwować trend na mianowanie się przez nastoletnich amatorów fachowcami przez to, że tata z mamą kupili im nowy sprzęt. Często od razu zaznaczając, że owy wydatek kilku tysięcy złotych ma się zwrócić. Co cechuje więc odpowiedniego fotografa?


Z drugiej strony długaśne obiektywy oznaczają dodatkowe „kilogramy” do dźwigania. W najbardziej kosztownych propozycjach jest to nawet kilka razy cięższy sprzęt niż w sytuacji codziennego aparatu fotograficznego. W tym miejscu sprawa tyczy się detali - dyskusji podlegają takie rzeczy jak odmiana przetwornika, ogniskowa czy możliwość nagrywania filmów wysokiej jakości. Niewielkie dla laika różnice w wskaźnikach oznaczają kolejne tysiące złotych, które profesjonaliści wkładają w swoje sprzętowe cacko. W ich przypadku chodzi o kolejne – nieznane dla amatorskich fotografów – funkcje: autofocusy, złącze z telewizją dobrej
lustrzanka
Twórca: See-ming Lee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
rozdzielczości, pokazywanie klisz zdjęć na miejscu. Rozpatrywany jest też dodatkowy… obiektyw. http://www.cyfrowe.pl/lustrzanki,1,2,205.html http://www.cyfrowe.pl/karty-pamieci.html


Obok pierwszorzędnych parametrów warto podjąć temat kart pamięci w lustrzankach. W coraz mocniejszych sprzętach traktowana jest jako pewnik. Ileż razy można zauważyć fotoreportera, a konkretniej kamerzystę, który dysponuje kilkoma kartami pamięci? Rozwój techniki audiowizualnej wymusza na producentach kart tworzenie coraz bardziej chłonnych wkładanych dysków pamięci.

Bez właściwej, nawet dodatkowej jeśli potrzeba, karty pamięci , nawet polecana lustrzanka cyfrowa świata okaże się bezużytecznym, ewentualnie chwilowo atrakcyjnym gadżetem. Brak niezbędnego dla pomieszczenia wielkich plików zdjęć miejsca to także brak opcji zrobienia zdjęcia. Po prostu: nie zaopatrzysz się w kartę - z twoim cackiem nie poszalejesz.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.