Skóra to delikatny, naturalny materiał do produkowania toreb typu worek

Obróbka skóry, to procedury produkcyjne, które rozwinęły się w Rzeczypospolitej wysoko jeszcze w czasach wczesnego średniowiecza. Znano kilka technologii garbarskich i wiedziano jak wyprawić skórę do absorbcji właściwych substancji uszlachetniających, aby otrzymała wymaganą delikatność a skóry podeszwowe – trwałość oraz ścisłość.
damskie akcesoria
Twórca: Torbs
Zainspirowane przez: torbs.pl
Paleontologowie wyspecyfikowali wiele rodzajów przedmiotów wykonywanych z rozmaicie wyprawianej skóry. Gdy idzie o galanterię to istniał różnorodny zestaw produktów z zamszu od siodeł do kuferków oraz toreb podróżnych - walizy, aktówki, raportówki, sakiewki damskie, portmonetki i inne drobiazgi. Polecane nowości: fajne aktówki.

Dzisiaj wyroby skórzane obejmują bardzo rozbudowaną ofertę m.in.: obuwie, ubranie, produkty galanteryjne, wyroby meblarskie tapicerowane, paski do zegarków, biżuterię, torby zamszowe, piłki itp. Dzięki różnorodności typu skóry, wyroby skórzane wykorzystywane są tak w branży konfekcyjnej ale także motoryzacyjnej i meblarskiej. Istnieje bowiem dużo typów skóry, a każda z nich ma inny wygląd oraz jest swoista w dotyku. Ze względu na częste sytuacje bezpośredniego kontaktu tych produktów z ciałem człowieka, np. w czasie noszenia obuwia, pasków do zegarków, należy zwrócić baczną uwagę czy wyroby nie posiadają w sobie związków chemicznych, których obecność może posiadać niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Sprawdź szczegóły: Link.

Przeobrażenia zachodzące w ostatnich latach w Polsce a także na świecie wywołały skutek, że na rynku znalazły się tak gotowe wyroby ze skóry jak i surowce importowane prawie z całego świata. Wśród takich towarów możemy wyróżnić towary takie jak torebki, buty, portmonetki ze skóry węża, zebry, aligatora oraz dużych kotów takich jak pantera. Powyżej wymienione artykuły są przywożone zwykle jako pamiątki wakacyjne z dalekich krajów. Trzeba pamiętać, że te pamiątki zrobione z kości słoniowej lub skóry aligatora nie powinny się mimo wszystko znaleźć w naszej kolekcji. Te zwierzęta zaliczone są bowiem do gatunków chronionych.
2021/10/08, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.