Sprzęty foto do misji specjalnych- zadziwiające możliwości

Zbliża się sezon zimowy. W miejscowościach podgórskich otwierane są sezonowe biznesy mające związek ze sportami zimowymi. Do przyjęcia gości przygotowują się też właściciele pensjonatów. Warto także przed wyjazdem na przerwę świąteczną przygotować się osobiście. Kiedy wybieramy się na narty musimy wcześniej zadbać o ich odpowiednią konserwację, przegląd butów do nart oraz regulację wiązań - szczególnie jeśli jedzie z nami mały człowiek. Wiadomo że dzieci rosną błyskawicznie i w zeszłoroczne buty mogą się nie zmieścić.

Phantom
Twórca: Arne Krueger
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Świetnie by było jeślibyśmy odpowiednio wcześnie zatroszczyli się też o kondycję fizyczną, poświęcając przynajmniej kilka tygodni na przygotowanie naszego organizmu do wzmożonego wysiłku fizycznego. Na co dzień bowiem zazwyczaj spędzamy większość naszego czasu w miejscu pracy, gdzie siedzimy przed kompem, w związku z czym niektóre grupy mięśni pracują mniej albo wcale. Gdy raptem w trakcie wypoczynku zmusimy się do znacznego wysiłku bez odpowiedniego przygotowania się, możemy zrobić sobie krzywdę.

Doskonałą sytuacją byłoby, jeślibyśmy systematycznie przez cały rok uprawiali sporty. Dzisiaj uzależnieni jesteśmy od kontaktów przez internet. Jest to o tyle łatwe, że posiadamy do dyspozycji praktyczne urządzenia. Zapełniają zatem portale społecznościowe fotografie ze spacerów, imprez familijnych czy firmowych. Nie zadziwia również fakt, że nasze urlopowe wyczyny sportowe pragniemy nie tylko uwieczniać, ale także się nimi podzielić.

Jednak o ile nie jesteśmy zwolennikami sportów ekstremalnych, podzielenie się wrażeniami z naszych eskapad nie jest takie łatwe. Normalna kamera czegoś takiego nie wytrzyma. Nieodzowna staje się w takim przypadku kamera GoPro, nadzwyczaj mocna, zaprojektowana tak, by sprostać nawet najbardziej wymagającym warunkom . Kamery sportowe są zbudowane w taki sposób, aby nawet przy większych prędkości (przykładowo w czasie zjazdu na nartach) zarejestrować płynny, stabilny obraz. Kamera Dji Phantom ma również bardzo solidną obudowę. Mało tego, to urządzenie jest typem latającej kamery. Dzięki temu zdołamy nie tylko uwieczniać wyczyny sportowe. Przyda się ono również fotografikom, jacy muszą czasami wykonywać zlecenia w niełatwym terenie, dla przykładu zdjęcia weselne na górskich szlakach.
2021/06/09, 08:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.