Szmaragd oraz cyrkon - kamienie szlachetne stosowane w biżuterii

Kamienie szlachetne są bardzo często wykorzystywane przy produkcji biżuterii. Do przeważnie wykorzystywanych kamieni szlachetnych przylegają diamenty, perły, a także szmaragdy i cyrkony.
Kwiatowe wzory od Deichmann
Twórca: Deichmann
Zainspirowane przez: Deichmann


Szmaragdy to nie tylko kamienie jubilerskie, ale również kolekcjonerskie. Posiadają wysoką wartość, są niebywale drogocenne, a co więcej niesłychanie śliczne. Szmaragdy posiadają ładną, zielonkawą barwę, doskonale prezentują się w kolczykach, bransoletkach lub także pierścionkach Odwiedź stronę partnera - gemeo.pl. Współcześnie szmaragdy z reguły są produkowane syntetycznie. W branży jubilerskiej stosuje się również szmaragdy naturalne, jednakże są one wygrzewane w olejach, co pozwala na uniknięcie skaz czy też pęknięć.


Cyrkon także jest nadzwyczaj cenionym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim. Niemniej ma on jeszcze multum różnych zastosować (Więcej). Cyrkon stosowany jest w szczególności w stomatologii, do produkowania materiałów żaroodpornych i ognioodpornych, mało tego użytkuje się go w reaktorach nuklearnych, przy produkcji pigmentów i farb, i także w przemyśle chemicznym. Cyrkon ma również duże wykorzystanie w produkcji szkliw, ceramiki, i także włókien oraz materiałów ściernych. Cyrkon to wyjątkowy kamień, jaki występuje w niezwykle wielu ładnych barwach - żółtej, pomarańczowej, a także czerwonej, zielonej albo niebieskiej. Wyróżniamy również cyrkony fioletowe i bezbarwne.
Biżuteria, w jakiej użyto cyrkonów jest niesłychanie cenna, charakteryzuje się też kapitalną klasą i pięknym designem, ponieważ kamień ten jest istotnie zachwycający.
2020/09/10, 09:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.