W jaki sposób zdecydować się na najlepszy obiektyw?

Nie ma wśród nas osoby, która choć raz w życiu nie nacisnęła spustu migawki. Wakacje, rodzinne uroczystości, codzienne chwile – okazji jest mnóstwo. Jednak co zrobić by ilość nie była ważniejsza niż jakość? W pierwszej kolejności poznajmy instrukcję naszych aparatów.

Jeżeli jesteśmy początkującymi użytkownikami to właśnie jej lektura da nam odpowiedź, jak wykorzystać możliwości naszego nabytku. Gdy chwycimy już za aparat, nie zapominajmy o zasadniczych kwestiach.

W wolnej chwili

Warto to zobaczyć osobiście

Aparat fotograficzny
Twórca: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu

Obecnie niesamowicie wygodną formą zakupów są sprawunki przez Internet, bo nie musimy wyjść z domu, stać w kolejkach. Jednak prawda jest taka, że kiedy chcemy nabyć aparat fotograficzny, lub jakieś jego elementy, to zawsze najlepiej jest sprawdzić, jak to wszystko się przedstawia na żywo, jak to wygląda, ile waży oraz czy rzeczywiście wszystko wychodzi rzeczywiście tak jak sobie to zakładaliśmy. Dlatego właśnie tego rodzaju urządzenia zawsze idealnie jest kupić w stacjonarnych marketach, gdzie to wszystko możemy do siebie przyrównać.


Obiektyw
Twórca: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Postarajmy się o dobre obiektywy, które stanowią fundament wykonywanych zdjęć. Na pewno nie zawiodą nas obiektywy marki Sigma. Jednak zanim kupimy właściwy nabytek warto wiedzieć, co zamierzamy fotografować.

Pokaźnych rozmiarów teleobiektyw dobrze wygląda na szpiegowskich filmach. Ale gdy już laik o niesprecyzowanym kierunku fotograficznego rozwoju nabędzie taką wymarzoną "lunetę", może srodze się rozczarować. Albowiem szybko okaże się, iż podczas imprezy rodzinnej, pragnąc skadrować wszystkich zebranych razem, utrwalił jedynie wąsy dziadka.

Szczególnie wartym zainteresowania obiektywem jest sigma a 35 f1.4 dg hsm (więcej tutaj). Opracowany z wielkim naciskiem na walory artystyczne, trafi w gusta użytkowników, którzy cenią kreatywny, dynamiczny wyraz ponad kompaktową budowę czy wielozadaniowość. Oprócz zdjęć krajobrazów, portretów i zwykłych migawek z życia, najlepiej sprawdzają się w fotografii, która budzi w fotografie wewnętrznego artystę. Stosujmy używanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Oznacza to, że: fotografując krajobraz, ustawmy linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu tudzież od góry zamierzonego kadru.
Przed wykonaniem zdjęcia, zwróćmy uwagę na światło, gdyż mówi się, iż światło to dusza fotografii. Zanim więc nauczymy się korzystać z światła zastanego i sztucznego, starajmy się rezygnować z agresywnego światła.

Niestety, fotografowanie w samo południe, to zapowiedź nieudanych zdjęć. I na koniec. Jak mówi znane wśród fotografów powiedzenie: idealny aparat to ten, który... masz przy sobie.
2023/01/21, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.