Nie ma wśród nas osoby, która choć raz w życiu nie nacisnęła spustu migawki. Wakacje, rodzinne uroczystości, codzienne chwile – okazji jest mnóstwo. Jednak co zrobić by ilość nie była ważniejsza niż jakość? W pierwszej kolejności poznajmy instrukcję naszych aparatów.
Jeżeli jesteśmy początkującymi użytkownikami to właśnie jej lektura da nam odpowiedź, jak wykorzystać możliwości naszego nabytku. Gdy chwycimy już za aparat, nie zapominajmy o zasadniczych kwestiach.

Twórca: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Obecnie niesamowicie wygodną formą zakupów są sprawunki przez Internet, bo nie musimy wyjść z domu, stać w kolejkach. Jednak prawda jest taka, że kiedy chcemy nabyć
aparat fotograficzny, lub jakieś jego elementy, to zawsze najlepiej jest sprawdzić, jak to wszystko się przedstawia na żywo, jak to wygląda, ile waży oraz czy rzeczywiście wszystko wychodzi rzeczywiście tak jak sobie to zakładaliśmy. Dlatego właśnie tego rodzaju urządzenia zawsze idealnie jest kupić w stacjonarnych marketach, gdzie to wszystko możemy do siebie przyrównać.

Twórca: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Postarajmy się o dobre obiektywy, które stanowią fundament wykonywanych zdjęć. Na pewno nie zawiodą nas
obiektywy marki Sigma. Jednak zanim kupimy właściwy nabytek warto wiedzieć, co zamierzamy fotografować.
Pokaźnych rozmiarów teleobiektyw dobrze wygląda na szpiegowskich
filmach. Ale gdy już laik o niesprecyzowanym kierunku fotograficznego rozwoju nabędzie taką wymarzoną "lunetę", może srodze się rozczarować. Albowiem szybko okaże się, iż podczas imprezy rodzinnej, pragnąc skadrować wszystkich zebranych razem, utrwalił jedynie wąsy dziadka.
Szczególnie wartym zainteresowania obiektywem jest sigma a 35 f1.4 dg hsm (więcej tutaj). Opracowany z wielkim naciskiem na walory artystyczne, trafi w gusta
użytkowników, którzy cenią kreatywny, dynamiczny wyraz ponad kompaktową budowę czy wielozadaniowość. Oprócz zdjęć krajobrazów, portretów i zwykłych migawek z życia, najlepiej sprawdzają się w fotografii, która budzi w fotografie wewnętrznego artystę. Stosujmy używanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Oznacza to, że: fotografując krajobraz, ustawmy linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu tudzież od góry zamierzonego kadru.