Wynalazki, które rewolucjonizują nasze życie. Czy można tak powiedzieć o dronach? Na pewno tak!

Technologia może zadziwiać nas codziennie, bo co rusz słyszymy o czymś innym, innowacyjnym, o czymś co wydaje się epokowym wynalazkiem. I takie tak naprawdę jest, jednak po określonym czasie robi się coraz bardziej mainstreamowe. Tak powiedzmy było z urządzeniami, które już w sumie każdy posiada, jak komputery, tablety czy smartfony. Czy w taki sam sposób będzie z bardzo nowoczesnymi i zaawansowanymi wynalazkami, jak drony?
DJI Phantom 3 Profesional
Twórca: Compudemano
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Czas pokaże, jednak już aktualnie znacznie więcej osób korzysta z tego typu sprzętu. Dobrym rezultatem jest dron DJI Inspire 1. Jest wyposażony w kamerę która tworzy nagrania w wysokim standardzie 4K, posiada także gimbal stabilizujący obraz. Podstawowa wersja nie jest specjalnie niedroga, bo bo wynosi prawie 3000 dolarów. Najistotniejszą zmianą w porównaniu do wcześniejszych modeli dronów tej firmy jest zastosowanie w Inspire jednej kamery, która ma wspierać standard 4K. Zobacz również dron DJI Phantom 3 Advanced.

GoPro Hero 4 Silver Teardown
Twórca: Dave Jones
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Filmy w tego typu rozdzielczości mogą być nagrywane w takiej rozdzielczości z wysoką prędkością dwudziestu czterech lub nawet trzydziestu klatek na sekundę. Jeżeli z kolei mowa o obrazach Full HD i HD to wartości są jeszcze ciekawsze, prędkość tego typu wynosi nawet do 60 k/s. W kamerze jest obiektyw o polu widzenia 94 stopni, z kolei na jego budowę optyczną składa się 9 soczewek ułożonych w 9 grupach. Przetwarzanie obrazu jest również z najwyższej półki, ponieważ odpowiada za to matryca CMOS Sony EXMOR. Inny ciekawy ekwipunek to nie dron, ale pierwsza kamera GoPro z niezwykle praktycznym, dotykowym ekranem LCD. Gopro hero 4 silver zapewnia idealną odporność na czynniki zewnętrzne, odporny jest na wodę nawet na głębokości 40 metrów. Zdjęcia wykonuje doskonałe, gdyż potrafi rejestrować klatki duże na 12MP z prędkością do 30 na sekundę.

W wolnej chwili

W jakim miejscu nabywać ubrania w bardzo dużych rozmiarach?

wieszaki na ubrania
Twórca: Daniel M. Hendricks
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sklepy, zarówno te stacjonarne, jak i online, zazwyczaj posiadają standardową rozmiarówkę. Z tego powodu osoby o innych, bardziej niekonwencjonalnych kształtach mogą mieć duży kłopot ze znalezieniem ubrań właściwych dla ich typu sylwetki. Na szczęście w dzisiejszych czasach w Internecie znajduje się już niemal wszystko. Wystarczy dobrze poszukać.


Jednocześnie, to także tryb Super view, który doskonale rejestruje wszystkie momenty z życia. Możemy wybierać szerokość kadru, przykładowo bardzo szeroki lub średni. możliwy jest także tryb Auto Low Light, który dobrze funkcjonuje w niekorzystnych warunkach oświetlenia dostosowując ilość klatek. To jedynie niektóre atuty tego typu urządzeń, najważniejsze jest to, że są one niezawodne i niezwykle innowacyjne i coraz bardziej dostępne dla znacznej grupy ludzi.
2019/07/02, 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.