Zdjęcia z wycieczki

Już za chwilę nadejdą tak upragnione wakacje. Wszystkie niezbędne rzeczy spakowane w torby i walizki, czekają z utęsknieniem na wyjazd. Wśród nich również aparat fotograficzny, a wraz z nim szansa na doskonałe fotografie. W końcu nieczęsto leci się na Kubę! Ale co w sytuacji gdy pojęcie o fotografii mamy nikłe?
aparat fotograficzny
Czy musimy rezygnować z marzeń i przywieźć masę nieszczególnych, byle jakich zdjęć? na szczęście nie! Musimy tylko uwzględnić pewne „szczegóły”. Po pierwsze, to na fotografie spoczywa odpowiedzialność za dobrze wykonane zdjęcie. Drogie, skomplikowane modele w dłoniach osób, które nie mają pojęcia jak wykorzystać ich możliwości, są równie efektywne jak amatorskie konstrukcje.

Po drugie, zadbajmy o dobre obiektywy, które stanowią podstawę jakości wykonywanych zdjęć. Z całą pewnością dobrą opinią cieszą się obiektywy marki Sigma. Trzeba jedynie świadomie dobrać obiektyw do potencjalnego zdjęcia. Z pomocą i radą przy zakupie sprzętu przyjdzie nam sklep internetowy, na który warto zaglądnąć - sklep (zobacz sprzęt poleasingowy komputery) z aparatami fotograficznymi. Czytanie nie boli, toteż poznajmy instrukcję aparatu. Jeżeli akurat zaczynamy przygodę z fotografią to właśnie jej lektura da nam odpowiedź, jak wykorzystać potencjał naszego nabytku.

W wolnej chwili

Fotografia – sposobem na uwiecznienie nadzwyczajnych wspomnień. Niech album będzie Twoją pamiątką na zawsze!

zdjęcia
Zainspirowane przez: pixabay.com
Dzisiaj wykonywanie fotografii jest dla nas tak naprawdę codziennością. Każdego dnia fotografujemy mnóstwo. Dzielimy się tym, co zobaczyliśmy z przyjaciółmi – przez MMS-y czy też sieć. Umieszczamy zdjęcia na serwisach społecznościowych. Jednakże nie zawsze tak było. Kiedyś fotografie wykonywano tylko od czasu do czasu, przy nadzwyczajnych okazjach.


aparat marki Nikon
Twórca: Jay Kim
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy chwycimy już za aparat, nie zapominajmy o podstawowych kwestiach. Przed wykonaniem zdjęcia, zwróćmy uwagę na światło, albowiem profesjonaliści twierdzą, że światło to dusza fotografii.

Jeśli omawiany wątek niesamowicie Ci odpowiada, to aby zdobyć dodatkowe dane na to zagadnienie, pójdź dalej i wejdź tutaj.

Zanim więc nauczymy się czerpać korzyści z różnorakiego oświetlenia, starajmy się wystrzegać agresywnego światła. Wbrew pozorom sesja w cudowny, słoneczny dzień, w samo południe, nie wróży nic dobrego. Odpowiednie światło mamy wczesnym rankiem i późnym popołudniem (tuż przed zachodem słońca).. Delikatne, miękkie światło sprzyja fotografii portretowej, nie zapominajmy o tym.

Stosujmy używanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Czyli: robiąc zdjęcie kwiecistej łące, ustaw linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu tudzież od góry wybranego kadru. Najczęstszym błędem fotografów-amatorów jest pozbawianie ludzi części ciała, np. nóg. A przecież wystarczy chwila zastanowienia nad kadrem...
2021/11/19, 09:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.