Zdjęcia z wycieczki

Już za chwilę nadejdą tak upragnione wakacje. Wszystkie niezbędne rzeczy spakowane w torby i walizki, czekają z utęsknieniem na wyjazd. Wśród nich również aparat fotograficzny, a wraz z nim szansa na doskonałe fotografie. W końcu nieczęsto leci się na Kubę! Ale co w sytuacji gdy pojęcie o fotografii mamy nikłe?
aparat fotograficzny
Czy musimy rezygnować z marzeń i przywieźć masę nieszczególnych, byle jakich zdjęć? na szczęście nie! Musimy tylko uwzględnić pewne „szczegóły”. Po pierwsze, to na fotografie spoczywa odpowiedzialność za dobrze wykonane zdjęcie. Drogie, skomplikowane modele w dłoniach osób, które nie mają pojęcia jak wykorzystać ich możliwości, są równie efektywne jak amatorskie konstrukcje.

Po drugie, zadbajmy o dobre obiektywy, które stanowią podstawę jakości wykonywanych zdjęć. Z całą pewnością dobrą opinią cieszą się obiektywy marki Sigma. Trzeba jedynie świadomie dobrać obiektyw do potencjalnego zdjęcia. Z pomocą i radą przy zakupie sprzętu przyjdzie nam sklep internetowy, na który warto zaglądnąć - sklep z aparatami fotograficznymi. Czytanie nie boli, toteż poznajmy instrukcję aparatu. Jeżeli akurat zaczynamy przygodę z fotografią to właśnie jej lektura da nam odpowiedź, jak wykorzystać potencjał naszego nabytku.

W wolnej chwili

Fotografia – sposobem na uwiecznienie nadzwyczajnych wspomnień. Niech album będzie Twoją pamiątką na zawsze!

zdjęcia
Zainspirowane przez: pixabay.com
Współcześnie wykonywanie zdjęć jest dla nas tak naprawdę codziennością. Każdego dnia fotografujemy mnóstwo. Dzielimy się tym, co widzieliśmy z przyjaciółmi – przez MMS-y czy też Internet. Zamieszczamy fotografie na serwisach społecznościowych. Jednak nie zawsze tak było. Kiedyś fotografie wykonywano jedynie od czasu do czasu, przy specjalnych okazjach.


aparat marki Nikon
Twórca: Jay Kim
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kiedy chwycimy już za aparat, nie zapominajmy o podstawowych kwestiach. Przed wykonaniem zdjęcia, zwróćmy uwagę na światło, albowiem profesjonaliści twierdzą, że światło to dusza fotografii. Zanim więc nauczymy się czerpać korzyści z różnorakiego oświetlenia, starajmy się wystrzegać agresywnego światła. Wbrew pozorom sesja w cudowny, słoneczny dzień, w samo południe, nie wróży nic dobrego. Odpowiednie światło mamy wczesnym rankiem i późnym popołudniem (tuż przed zachodem słońca).. Delikatne, miękkie światło sprzyja fotografii portretowej, nie zapominajmy o tym.

Stosujmy używanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Czyli: robiąc zdjęcie kwiecistej łące, ustaw linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu tudzież od góry wybranego kadru. Najczęstszym błędem fotografów-amatorów jest pozbawianie ludzi części ciała, np. nóg. A przecież wystarczy chwila zastanowienia nad kadrem...
2022/12/01, 07:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.